Alle bestanden

Uw zoekacties: Archief van het gemeentebestuur van Heerewaarden, 1938 - 1998
x3202 Archief van het gemeentebestuur van Heerewaarden, 1938 - 1998
Uitleg bij archieftoegang

Een archieftoegang geeft uitgebreide informatie over een bepaald archief.

Een archieftoegang bestaat over het algemeen uit de navolgende onderdelen:

• Kenmerken van het archief
• Inleiding op het archief
• Inventaris of plaatsingslijst
• Eventueel bijlagen

De kenmerken van het archief zijn o.m. de omvang, vindplaats, beschikbaarheid, openbaarheid en andere.

De inleiding op het archief bevat interessante informatie over de geschiedenis van het archief, achtergronden van de archiefvormer en kan ook aanwijzingen voor het gebruik bevatten.

De inventaris of plaatsingslijst is een hiërarchisch opgebouwd overzicht van beschreven archiefstukken. De beschrijvingen zijn formeel en globaal. Het lezen en begrijpen van een inventaris behoeft enige oefening en ervaring.

Bij het zoeken in de inventaris wordt de hiërarchie gevolgd. De rubrieken in de inventaris maken deel uit van de beschrijving op een lager niveau. Komt de zoekterm in een hoger niveau voor, dan voldoen onderliggende niveaus ook aan de zoekvraag.

3202 Archief van het gemeentebestuur van Heerewaarden, 1938 - 1998
Zoek in deze inventaris
>
Zoektermen
Zoektips!

Wildcards kunnen het zoeken vergemakkelijken:

  • Een ? (vraagteken) vervangt een letter
  • Een * (sterretje) vervangt een aantal letters
  • Door een $ (dollarteken) voor een zoekterm te zetten, zoekt u naar woorden die op elkaar lijken.

Meer zoektips vindt u hier.

beacon
 
 
Inleiding
1. De gemeente
2. Het archief
3. Verantwoording van de inventarisatie
4. Noten bij de inleiding
Bijlagen inleiding
Bijlage 1: Literatuur
Bijlage 2: Samenstelling gemeenteraad per raadsperiode 1935-1998
3202 Archief van het gemeentebestuur van Heerewaarden, 1938 - 1998
Bijlagen inleiding
Bijlage 2: Samenstelling gemeenteraad per raadsperiode 1935-1998
Raadsperiode 1935 - 1939
Verkiezingen 19-6-1935.
Burgemeester:
A.H. baron Sloet van Oldruitenborgh
Wethouders:
1. G.T. Udo
2. W.J.A. Vermeulen.
Raadsleden:
1. F.J. Brinkman
2. W. Brinkman
3. G.J. Groenendaal
4. G.T. Udo
5. W.J.A. Vermeulen
6. B.L. Vissers (In 1938 opgevolgd door J.A. Biesters)
7. J.M. Zwemstra
Secretaris:
G. Janssen (Per 1-1-1938 opgevolgd door B.W. Pluim)
Raadsperiode 1939 - 1941
Verkiezingen 15-6-1939. De raad heeft tot 29-8-1941 gefunctioneerd. Daarna heeft de burgemeester de taken van de raad en het college van burgemeester en wethouders overgenomen.
Burgemeester:
A.H. baron Sloet van Oldruitenborgh
Wethouders:
1. F.J. Brinkman
2. G.J. Groenendaal
Raadsleden:
1. F.J. Brinkman
2. G.J. Groenendaal
3. M. Rooijens
4. G.T. Udo
5. P.J. van der Woerd
6. G.A. van Zuilichem-Udo
7. J.M. Zwemstra
Secretaris:
B.W. Pluim
Raadsperiode 1945 - 1946
Tijdelijke gemeenteraad waarvan de leden werden benoemd door een kiescollege op 2-10-1945. Burgemeester A.H. baron Sloet van Oldruitenborgh werd bij besluit van de Commissaris van het Militair Gezag in Gelderland van 4-6-1945 gestaakt hangende een onderzoek naar zijn functioneren tijdens de oorlog. Een maatregel die gebruikelijk was ten aanzien van tijdens de oorlog in functie gebleven burgemeesters. Eind juni 1945 wordt A.F. van Goelst Meijer, burgemeester van Rossum, benoemd tot waarnemend burgemeester van Heerewaarden. Sloet van Oldruitenborgh komt niet meer terug in functie, maar wordt bij Koninklijk Besluit van 27-03-1946 nr. 259 eervol ontslagen met ingang van 01-04-1946 wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd.
Burgemeester:
A.H. baron Sloet van Oldruitenborgh (tot 4-6-1945 daarna vanaf eind juni 1945 A.F. van Goelst Meijer als waarnemend burgemeester).
Wethouders:
1. F.J. Brinkman
2. G.A. van Zuilichem-Udo
Raadsleden:
1. J.M. Zwemstra
2. M. Rooijens
3. M.G.C. Udo
4. C. Weijers
5. W.A. Vissers
6. G.A. van Zuilichem-Udo
7. F.J. Brinkman
Secretaris:
B.W. Pluim
Raadsperiode 1946 - 1949
Verkiezingen 26-7-1946.
Burgemeester:
A.F. van Goelst Meijer (waarnemend burgemeester) (Opgevolgd per 1-1-1947 door H. Wolters als burgemeester)
Wethouders:
1. F.J. Brinkman
2. W.A. Vissers
Raadsleden:
1. F.J. Brinkman
2. W. Brinkman Gzn.
3. M. Rooijens
4. G. van Son
5. D.J. Udo
6. W.A. Vissers
7. M. van IJzendoorn
Secretaris:
B.W. Pluim
Raadsperiode 1949 - 1953
Verkiezingen 15-6-1949.

Burgemeester:
H. Wolters
Wethouders:
1. F.J. Brinkman
2. W.A. Vissers
Raadsleden:
1. F.J. Brinkman
2. W. Brinkman Gzn.
3. M. Rooijens
4. G. van Son (In 1952 opgevolgd door D.J. Weijers)
5. D.J. Udo (In 1952 opgevolgd door G.J. Groenendaal)
6. W.A. Vissers
7. M. van IJzendoorn
Secretaris:
B.W. Pluim
Raadsperiode 1953 - 1958
Verkiezingen 27-5-1953.
Burgemeester:
H. Wolters
Wethouders:
1. F.J. Brinkman
2. W.A. Vissers (In 1956 opgevolgd door M. Rooijens)
Raadsleden:
1. F.J. Brinkman
2. M. Rooijens
3. W.A. Vissers (In 1956 opgevolgd door A. van Olphen, die in dat zelfde jaar weer door C. van Hoften)
4. M. van IJzendoorn (In 1956 opgevolgd door G. Udo)
5. C. Weijers
6. W.C. Appeldoorn
7. G.J. Groenendaal
Secretaris:
B.W. Pluim
Raadsperiode 1958 - 1962
Verkiezingen 28-5-1958.

Burgemeester:
H. Wolters
Wethouders:
1. F.J. Brinkman
2. C. Weijers
Raadsleden:
1. W.C. Appeldoorn
2. F.J. Brinkman
3. Chr. Van Hoften
4. M. Rooijens
5. C. Weijers
6. J.A. Wijgerse
7. M. van IJzendoorn
Secretaris:
B.W. Pluim
Raadsperiode 1962 - 1966
Verkiezingen 30-5-1962.

Burgemeester:
H. Wolters
Wethouders:
1. M. Rooijens
2. H.A. Sepers
Raadsleden:
1. W.C. Appeldoorn
2. F.J. Brinkman
3. Chr. Pelle
4. M. Rooijens
5. H.A. Sepers
6. C. Weijers
7. J.A. Wijgerse (In 1966 opgevolgd door H. Verbeek)
Secretaris:
B.W. Pluim
Raadsperiode 1966 - 1970
Verkiezingen 1-6-1966.

Burgemeester:
H. Wolters (In 1968 opgevolgd door P.H. Pols)
Wethouders:
1. M. Rooijens
2. G.D. Kosters
Raadsleden:
1. W.C. Appeldoorn
2. F.J. Brinkman
3. G.D. Kosters
4. Chr. Pelle
5. M. Rooijens
6. H. Verbeek
7. C. Weijers
Secretaris:
B.W. Pluim
Raadsperiode 1970 - 1974
Verkiezingen 3-6-1966.

Burgemeester:
P.H. Pols
Wethouders:
1. M. Rooijens
2. G.D. Kosters
Raadsleden:
1. A.J. Baggerman
2. G.D. Kosters
3. P.W. Lobregt
4. Chr. Pelle
5. M. Rooijens
6. A.Udo (In 1973 opgevolgd door P. Zandee)
7. H. Verbeek
Secretaris:
B.W. Pluim (ontslag per 1-12-1973)
Raadsperiode 1974 - 1978
Verkiezingen 29-5-1974.

Burgemeester:
P.H. Pols
Wethouders:
1. A.J. Baggerman
2. J.A. Biesters
Raadsleden:
1. A.J. Baggerman
2. J.A. Biesters
3. Th.J. Bosch
4. G.D. Kosters
5. P.W. Lobregt (In 1978 opgevolgd door A. Udo)
6. M. Rooijens
7. P. Zandee
Secretaris:
A.C.W. van Veenendaal (benoemd per 1-7-1974)
Raadsperiode 1978 - 1982
Verkiezingen 31-5-1978.
Burgemeester:
P.H. Pols (Afscheid per 1-3-1980, per 16-3-1981 opgevolgd door B.P. Jansema)
Wethouders:
1. P. Zandee
2. J.A. Biesters
Raadsleden:
1. A.J. Baggerman
2. J.A. Biesters
3. B. van Kessel
4. M. Rooijens
5. A. Udo
6. M. van de Wetering
7. P. Zandee
Secretaris:
A.C.W. van Veenendaal
Raadsperiode 1982 - 1986
Verkiezingen 2-6-1982.

Burgemeester:
B.P. Jansema
Wethouders:
1. P. Zandee
2. J.A. Biesters
Raadsleden:
1. A.J. Baggerman
2. J.A. Biesters
3. J. Brinkman
4. B. van Kessel
5. H. Verbeek
6. M. van de Wetering
7. P. Zandee
Secretaris:
A.C.W. van Veenendaal
Raadsperiode 1986 - 1990
Verkiezingen 26-11-1986. Onderzoek geloofsbrieven raadsleden 10-12-1986. Beëdiging raadsleden en verkiezing wethouders 2-1-1987.
Burgemeester:
B.P. Jansema (In 1989 opgevolgd door N. Veenvliet als waarnemend burgemeester)
Wethouders:
1. B. van Kessel
2. J.A. Verhoeckx
Raadsleden:
1. J.A. Biesters
2. J. Brinkman
3. B. van Kessel
4. H. Verbeek
5. J.A. Verhoeckx
6. M. van de Wetering
7. P. Zandee
Secretaris:
A.C.W. van Veenendaal (Opgevolgd per 1-12-1988 door Th.G.J.J. Elsen als waarnemend secretaris. Na het overlijden van Van Veenendaal op 21-4-1989 werd Elsen per 15-8-1989 tot secretaris benoemd).
Raadsperiode 1990 - 1994
Verkiezingen 21-3-1990.

Burgemeester:
N. Veenvliet, waarnemer (In 1990 opgevolgd door H. Spoelstra)
Wethouders:
1. B. van Kessel
2. J.A. Verhoeckx
Raadsleden:
1. B. van Kessel
2. J.A. Verhoeckx
3. T.G.C. van de Wouw-Uytdewilligen
4. J. Brinkman
5. H. Verbeek
6. M. van de Wetering
7. P. Zandee (In 1991 opgevolgd door D.N. den Haan)
Secretaris:
Th.G.J.J. Elsen
Raadsperiode 1994 - 1998
Verkiezingen 2-3-1994.

Burgemeester:
H. Spoelstra
Wethouders:
1. B. van Kessel
2. J.A. Verhoeckx
Raadsleden:
1. J. Brinkman
2. A.P.G. Coolen
3. M. Duitman
4. B. van Kessel
5. L.A. van Krieken-Kosters
6. J. Minnen
7. J.A. Verhoeckx
8. M. van de Wetering
9. T.G.C. van de Wouw-Uytdewilligen
Secretaris:
Th.G.J.J. Elsen
Bijlage 3: Alfabetische lijsten van bestuurders en functionarissen 1935-1998
Inventaris
Kenmerken
Datering:
1938 - 1998
Plaats:
Heerewaarden
Dekking in tijd:
1938 - 1998
Taal:
Nederlands
Verversingsgraad:
onregelmatig
Omvang in meters:
67,74
Openbaarheid:
Onbeperkt tenzij anders aangegeven
Gemeente:
Maasdriel
Locatie:
Heerewaarden
 
 
 
MAIS-(M)DWS is een product van DE REE archiefsystemen BV
meer informatie over MAIS-(M)DWS