Archieven

 

Uw zoekacties: Beeldbank
Beeldbank

Let op: een deel van de fotocollectie is alleen digitaal ter inzage op onze studiezaal. Dit komt door beperkingen vanwege wet- en regelgeving.

 
 

Zoeken in de beeldbank

Voordat je gaat zoeken in de beeldbank, raden wij je aan om de pagina te lezen over bronnen in de beeldbank: https://regionaalarchiefrivierenland.nl/beeldmateriaal.

Uitgebreide hulp bij het zoeken, vind je op https://regionaalarchiefrivierenland.nl/hulp-bij-zoeken   

Eenvoudig zoeken
In de bovenste groene balk zie je een zoekveld ‘Alle velden’. Hier kun je trefwoorden invullen waarop je zoekt in alle beschrijvingsvelden van alle collecties. Je kunt hier bijvoorbeeld zoeken op persoonsnaam, plaatsnaam en trefwoord. 

Wildcards kunnen het zoeken makkelijker maken. De meest gebruikte wildcards zijn:

  • Een ? (vraagteken) vervangt een letter
  • Een * (sterretje) vervangt een aantal letters
  • Door een $ (dollarteken) voor een zoekterm te zetten, zoek je naar woorden die op elkaar lijken.

Kun je niet vinden wat je zoekt, dan betekent dat nog niet altijd dat we het niet hebben. Neem dan contact op met onze studiezaal! 0344 612 230 of https://regionaalarchiefrivierenland.nl/vraag-over-archiefonderzoek

Uitgebreid zoeken
Klik op de knop ‘Uitgebreid zoeken’ aan de rechterkant en er opent een extra zoekvenster. In dit venster vind je de velden ‘Maker’ en ’Periode’

Filters
Je kunt de zoekresultaten ook beperken door de filters te gebruiken in de groene balk onder het zoekveld ‘Alle Velden’. De filters zijn: ‘Soort’, ‘Gedigitaliseerde afbeelding’, ‘Plaatsnaam’, ‘Straatnaam’ en ‘Maker’.

Zoekresultaten
Als je alle zoekcriteria hebt bepaald, klik je op de knop ‘Zoek’. Je kunt de zoekresultaten oplopend of aflopend sorteren op bestandsnaam, datering of laatste wijziging.

Filter: Fotoalbumx
beacon
674  afbeeldingen
 
 
 
 
Plaatsingslijst
1. Archief en documentatie
1.2. Fotoalbums en losse foto's
Fotoalbum
69 [Fotoalbum van machinefabriek D.P.H. Hasselman], ca. 1900
Datering:
ca. 1900
Titel:
[Fotoalbum van machinefabriek D.P.H. Hasselman]
Beschrijving:
Album met foto's van machines en ventilatiesystemen van de machinefabriek D.P.H. Hasselman te Amsterdam; met enkele (dubbele) losse foto's
samensteller:
[D.P.H. Hasselman]
Opmerking:
De fabriek (ca. 1890-1930) was gevestigd aan de Spaardammerstraat. De situatiefoto's lijken deels te zijn gemaakt in Amsterdam (onder ander bij de Wester Suiker Raffinaderij) en deels elders.
Auteursrecht:
Rechten vrij
 
 
 
 
 
Fotoalbum
154 [Familie Krieken-Slothouwer te Tiel], ca.1860-1920
Datering:
ca.1860-1920
Titel:
[Familie Krieken-Slothouwer te Tiel]
Beschrijving:
Fotoalbum met portretten van de families Slothouwer, Krieken en verwanten;
Plaats:
Tiel
samensteller:
Waarschijnlijk aangelegd door Anna Catharina van Krieken (1862-1950)
Opmerking:
Zie over dit album de uitgebreide informatie op www.hervondenlevens.nl.
Aantal foto's:
95
Auteursrecht:
Rechten vrij
 
 
 
 
 
Fotoalbum
150 [Hermanides: Geldermalsen, Tricht, Buurmalsen & Poederoijen], 1896-1903
Datering:
1896-1903
Titel:
[Hermanides: Geldermalsen, Tricht, Buurmalsen & Poederoijen]
Beschrijving:
Kopieën van een fotoalbum/serie foto's met opnamen van: het huis van de doktersfamilie Hermanides aan de Weert, het dorpsplein of Markt ; een gezicht vanuit het huis aan het Dorpsplein (Markt) ; de Nederlands-hervormde kerk in Geldermalsen ; de weekmarkt in Geldermalsen met op de voorgrond de huishoudelijke hulp Jantje en de broers Hermanides ; een bezoek van de Artillerie op de Markt ; de weekmarkt met de Beurs ; het huisje van C.D. van Maurik, het Roth ; de spoorbrug met een trein tussen Tricht en Geldermalsen ; de paardenmarkt gezien vanaf het ouderlijk huis ; de huishoudelijke hulpen Jantje en Koosje ; het huisje van Hendrik van Batenburg ; de Utrechtse Straatweg bij Jansen, Meteren ; de voorzijde van het ouderlijk huis aan de Markt ; een boerenwoning ; een ouder dame in een stoel ; de Kerkstraat ; de korenmolen de Prins ; brand in Poederoijen op 13 juli 1897 van de hervormde kerk ; het gemaal de Neust (Nust) in Tricht, met gedenksteen ; een aanzicht van Tricht vanaf de Linge ; het zwembad van Geldermalsen aan de Linge ; een boer met twee paarden ; de Kerkstraat richting het westen, met links nog een deel van de kerk ; een boerderij in Geldermalsen ; Groot Ravensteijn ; het kerkorgel in de hervormde kerk in Geldermalsen, met kandelaarlampen ; korenschoven op het land ; een boerin melkt een koe ; de hervormde kerk van Buurmalsen ; feest op 31 augustus 1898 Wilhelmina regerend vorstin ; sneeuw op de kerk van Buurmalsen ; dokter Suffridus Renicus Hermanides in zijn studeerkamer ; een theekoepel in Zeist ; een boer met een hondje op schoot ; de Leuvenhoeve
Plaats:
Geldermalsen ; Tricht ; Poederijen ; Buurmalsen
Vervaardiger:
Hermanides, R.S.
Opmerking:
Helaas zijn de kopieën niet optimaal. Deze reeks foto's is waarschijnlijk aangelegd door een zoon van Suffridus Renicus Hermanides (1842-1908) huisarts te Tricht/Geldermalsen van 1868-1903, waarschijnlijk Renicus Suffridus. Renicus Suffridus is geboren in Tricht in 1869. S.R. Hermanides komt vanuit Amsterdam op 18 mei 1867 naar de gemeente Buurmalsen. Hij verhuist vanuit Buurmalsen (Tricht) naar Geldermalsen op 15 juli 1872. Op 27 maart 1903 verhuist hij naar Zeist. Hij overlijdt in 's-Gravenhage. - Zie ook Collectie 0635-5819.
Aantal foto's:
45
Auteursrecht:
Rechten vrij
 
 
 
 
 
Fotoalbum
18 , 1947
Datering:
1947
Beschrijving:
Een fotoalbum over de wederopbouw na de Tweede Wereldoorlog met de volgende onderwerpen: het Streekbureau in Tiel aan het Kalverbosch ; het personeel in Tiel ; het personeel in Ochten ; het personeel in Opheusden ; het personeel in Dodewaard ; het personeel in Zaltbommel ; het personeel in Hedel ; de noodwoningen in Tiel aan de Echteldsedijk ; de Kromme Elleboog in Tiel ; woningwetwoningen aan de Burgemeester Bönhofflaan in Tiel ; woningwetwoningen aan de Zandweg naar Westroijen in Tiel ; woningwetwoningen in Dodewaard ; verkeersbrug Zaltbommel ; de Sint-Maartenskerk in Zaltbommel ; het Sint-Maartenshuis in Zaltbommel ; de scheepswerf in Zaltbommel ; woningwetwoningen in Zaltbommel ; het raadhuis in Gameren ; Timmer Gameren ; maalderij van Ballegooijen in Gameren ; van Eck en van de Ley in Gameren ; van Horssen in Zuilichem ; het veer, de Markt en van de Salm in Brakel ; de Maas bij Poederoijen ; de kerk en de Rietschoof in Aalst ; woningwetwoningen in Nederhemert ; het kasteel en woningwetwoningen in Well
Plaats:
Neder-Betuwe ; Bommelerwaard
Vervaardiger:
Onbekend
samensteller:
Streekbureau van de Wederopbouw Neder-Betuwe en Bommelerwaard
Opmerking:
Aangeboden aan de heer A. Tieleman, waarnemend hoofd van het Streekbureau van de Wederopbouw Neder-Betuwe en Bommelerwaard in Tiel. Deel I
Bestanden Bestanden